Bugün - 20 Eylül 2019 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.musikidergisi.com Logo
-
İstanbul 23°°C
Haber Detayları

Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği-2018 ön başvurular başladı…

27-29 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale'de gerçekleştirilecek olan Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği ön başvuruları başladı. Polifonik Sanat ve Korolar Derneği'nin düzenlediği şenliğe ilk kez, başvuru yapan her koro -kontenjan dâhilinde- kabul edilecek…Şenlik Sanatsal Değerlendirme Ölçütleri - Ödüller ve Şenlik Değerlendirme Kurulu Üyeleri 15-30 Mart 2018 tarihleri arasında açıklanacak.

FESTİVAL Haberi - 18 Şubat 2018 Pazar - 01:04
27-29 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale'de gerçekleştirilecek olan Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği ön başvuruları başladı. Polifonik Sanat ve Korolar Derneği'nin düzenlediği şenliğe ilk kez, başvuru yapan her koro -kontenjan dâhilinde- kabul edilecek…Şenlik Sanatsal Değerlendirme Ölçütleri - Ödüller ve Şenlik Değerlendirme Kurulu Üyeleri 15-30 Mart 2018 tarihleri arasında açıklanacak.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Duyuru şöyle:

Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği… (27-29 Nisan 2018)

 Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği, ülkemiz çocuk koroları kültüründe birçok açıdan gelişimi destekleyici ve sürekli kılmak üzere ilk organizasyonuna merhaba diyor.

Şenlik; başta Çanakkale olmak üzere, ülkemizin dört bir yanından gelecek korolarımızı sosyal, müzikal ve akademik olguda birbirleriyle ve toplumla birleştirici bir çerçevenin ev sahipliğinde misafir etmeyi arzu etmektedir.

Ayrıca Çanakkale'nin tarihi ve kültürel olgularını hep birlikte yaşamak adına önemli bir buluşmayı 23 Nisan Ulusal ve Çocuk Bayramı coşkusuyla birlikte sunuyor

Ülkemiz çocuk korolarının sayıca artmasını istememizin yanı sıra bu sayıların asıl olarak koroların nicel - nitel olarak teknik ve sosyal becerilerde sürekli gelişim içinde olmasını, bu anlamda her yapıda ilerleme göstermiş, gelişim gösteren ve yeni adım atan korolarımızı paylaşımcı bir olguda bir araya getirmeyi hedef etmiş bulunmaktayız.

Bu anlamda koro şeflerimizin öncülüğünde korolarımızın şenlik kültürü içinde yer alan programlara, paylaşımlara, atölyelere ve katılımcı koroların koro performanslarına vb şenlik etkinliklerine katılımlarının, iştiraklerin önemi oldukça değerlidir.

Bu bağlamda şenlik zamanlarında korolarımızın yukarıdaki etkileşimi etkin kılacak paylaşımları “koro şefi, korist ve koro velileri” bütününde her bir koronun kendine ait “Temel Koro Kültürü” seviyelerindeki davranışlarını oldukça önemsiyoruz.

Şenlik kapsamında korolarımız, alanında uzman kurul tarafından “Şenlik Değerlendirme Sistemi” kapsamında teknik ve müzikal değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Bu sistem kapsamında “Koro” ve koronun eğitimini sağlayan “ Koro Şefi” değerlendirme altına alınacaktır. Değerlendirme sonuçlarına göre her bir koro “Sanatsal Ödül” alacaktır. Koro ve Koro Şef’inin değerlendirme sonuçları kapalı sistemde ilgili koroya mail ile iletilecektir. Ayrıca bu sistem bir yarış biçiminde değil “Eğitsel Gelişim Odaklı “ bir düşünce ile yapılandırılmaktadır.

Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği ön başvuru sistemi kapsamında şenliğe ilk kez başvuru yapan her koro kontenjan dâhilinde şenliğe kabul edilecektir.

Sonraki yıllarda katılım göstermek isteyen korolarımız “ Şenlik Değerlendirme Sistemi”ndeki sonuçlarına ve kapsamlarına göre şenliğe kabulleri kontenjan dâhilinde değerlendirilecektir.

Şenlik Sanatsal Değerlendirme Ölçütleri - Ödüller ve Şenlik Değerlendirme Kurulu Üyeleri 15-30 Mart 2018 tarihleri arasında açıklanacaktır.

27-29 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale'nin dokusunda Çocuklarımızla , Korolarımızla buluşmak dileğiyle ..


Şenlik Kuralları ;
1- Çanakkale Çocuk Koroları Şenliğine her düzeyde ve her yapıda çocuk korosu başvuru yapabilir.
2- Katılımcı korolar, şenlikte en az 15 dakika en çok 20 dakikalık performans ile yer alabileceklerdir. Belirtilen süre, sahneye çıkış ve inişler dâhilinde olan süreleri kapsamaktadır.
3- Şenliğe katılan korolar, korrepetitör vb. ihtiyaçlarını kendileri sağlamaları gerekmektedir.
4- Şenliğe katılacak koroların Çanakkale’ye geliş- gidiş ve Çanakkale şehir içi ulaşımları ile konaklama vb. gibi ihtiyaçlarındaki maddi harcamalar koroların kendilerine aittir.
5- Çanakkale Korolar Şenliği kapsamında yer alan her koro “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “ kapsamında bir eser seslendirmek zorunluluğundadır.
6- Şenliğe katılacak olan korolar repertuvarlarında başta Türk Koro Müziği dağarcığından eğitsel çocuk şarkıları ve eş yapıda eserlerden oluşturması, tonal ve modal tek ses ve/veya daha çok ses çocuk şarkılarından seçki yapması önerilmektedir.
7- Şenliğe katılan korolar repertuarlarında dünya koro müziği seçkilerinden örnekler sergileyebileceklerdir.
8- Şenliğe katılan korolar sahne görünümü ve disiplinine uygun bir koro kıyafeti ile sahneye çıkması önerilmektedir. Günlük kıyafetler ile sahnede yer alınması şenlik kurulu tarafından uygun bulunmayacaktır.
9- Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği kesinlikle bir yarışma formatında değildir. Bu yüzden her koro kendi gösterdiği müzikal performanstan değerlendirilecektir.
10- Şenliğe Çanakkale dışından katılacak korolar ön başvuru sırasında şenliğin hangi gününde yer almak istediklerini belirtebilecek, şenlik kurulu tarafından başvuruların dizilimine göre bu istekler dikkate alınacaktır.
11- Çanakkale içinde şenliğe katılacak koroların performans günleri şenlik kurulu tarafından belirlenecektir.
12- Şenliğe katılacak korolar performansları sırasından herhangi bir slayt isteği ya da sahnede kendi korolarına dair flama, afiş vb koyması şenlik kurulunca uygun bulunmayacaktır.
13- Koroların Çanakkale’ye geliş ve gidiş, şehir için ulaşımları ile konaklama giderleri kendilerine ait olacaktır.
14- Tüm katılımcı şenliğe katılım bedeli olarak her bir koro başına 250 TL ödenti yapmayı kabul etmiş sayılırlar.
15- Sosyal, müzikal ve korosal etkileşimi artırmak üzere katılımcı korolar en azami olarak kendi koro gruplarındaki koroları izlemek zorundadır. Ayrıca diğer gün ve gruplardaki koroları izlemeleri tavsiye edilir.
16- Koro Şefleri korolarına ve velilerine şenlik kültüründeki olgularını anlatmalı ve şenlik kurallarını ifade etmelidir.
17- Şenlik kültüründe koroların salon içinde şenlik kurulunca belirlenen oturum düzenlerine sahne öncesi ve sahne sonrası belirtilen kurallar uyması zorunludur.
18- Koroların salon için performansları video ve foto çekimleri özel bir firma tarafından çekileceği için salon içinde görülen çekimlere izin verilmeyecektir.
19- Korolar şenlik danışma masasında video ve foto çekim bedellerini (korobaşı 250 TL) önceden ödeyerek korosuna ait çekimleri onaylatmak zorundadır.
20- Koroların tarihi alanlara gezintileri kendi sorumluluğundadır.
21- Koroların Çanakkale içi konaklama ihtiyaçlarında ön başvuru formunda belirtmesi durumunda şenlik kurulu tarafından isteyen korolara destek verilebilecek, şenlik adına alınan indirimli fiyatlar ve oteller korolarımızla paylaşılacaktır.
22- Ön başvurusu onaylanmış katılımcı korolarımız Şenlik kitabında yer alacak olan bilgilerini en geç 20 Mart 2018 tarihine kadar < canakkalecocukkorolarisenligi@gmail.com > adresine göndermeleri gerekmektedir. ( Koro - Koro Şefi Öz geçmiş 1200 Punto - Korist ve eser listesi - Koro ve Koro Şefi yüksek çözünürlükte fotoğraf)
23- Şenliğe dair tüm iletişimler mail yolu ile gerçekleşmektedir. Bundan dolayı bilgi paylaşımlarının özenli takip edilmesi ve cevaplandırılması önemlidir. Korolarımızın soru ve bilgi paylaşımlarını yine mail üzerinden gerçekleştirmeleri arzu edilmektedir.

Organizasyon : Polifonik Sanat ve Korolar Derneği

GENİŞ BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN BKZ:

https://docs.google.com/forms/d/180m1JH23sm_CTTd813dw0q2RAef_RvBNsfnD53swbxA/viewform?edit_requested=true#response=ACYDBNjYbtYUahAiFEmRClvZeCeasF713sqDhRS1ePW7Xy2GeGA_Kub2nY2uCA 

 

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:2729, Nisan, 2018, tarihlerinde, Çanakkalede, gerçekleştirilecek, olan, Çanakkal,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer FESTİVAL Haberleri
İTÜ TMDK BAĞLAMA GÜNLERİ 2019 ...
26. İstanbul Türk Müziği Festivali...
Belçika III. Uluslararası “Bağlama Festivali” başladı...

Belçika III. Uluslararası “Bağlama Festivali” başladı...
III. Uluslararası Kanun Festivali ve Sempozyumu...
III. Kuzey Kıbrıs Korolar Festivali’nin ardından... Ayhan Sarı
III. Kuzey Kıbrıs Korolar Festivali’nde görkemli açılış…
III. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Korolar Festivali başlıyor...
Diğer Başlıklar

Milas Belediyesi “Zeki Duygulu Sempozyumu“...
“İlahi Aşkın Sesi Milletlerarası Beste Yarışması“na son başvuru: 30 Kasım 2019…
“Türk Müziği’nin Yaşatılmasında ve Geliştirilmesinde STK’ların Rolü Ulusal Sempozyumu” başvuruları başladı…
Kütahya 11. HİSARLI AHMET SEMPOZYUMU başvuruları başladı…
Azerbaycan Kadim Musiki Aletleri Topluluğu konseri Bakü'de...
Gülsin Onay Piyano Festivali Gazimağusa’da…
Filateliden müzikolojiye ve bir müzikolog gözüyle pullar… Dr. Gökhan YALÇIN
Şarkı aynı, besteciler farklı!.. Necdet Kurt
Erol Sayan yoğun bakımda…
Dr. İlhami Gökçen: Kanada'dan Türk müzikolojisine kitaplar, köşe yazıları...
Günün Sözü
İlaçlar gibi vitamin ve gıda desteklerinin de modası var…
(Ahmet Rasim Küçükusta)

Yazarlar 
Röportajlar
Etnomüzikoloji Dergisi’nin 2. sayısının yayını üzerine Fırat Kutluk ile röportaj...
Ayhan Sarı: Dergiden önce Etnomüzikoloji Derneği’nin kuruluş öyküsüyle başlayalım mı? Fırat Kutluk: Etnomüzikoloji Derneği ...
»
»
»
Tarihte Bugün
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,33ms