Bugün - Sunday, April 14, 2024
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulasin
www.musikidergisi.com Logo
-
İstanbul 27°°C
Haber Detayları

26. İstanbul Türk Müziği Festivali...

Halk oyunları, halk müziği ve sanat müziği ürünlerini; gelenekselden faydalanılarak yapılan yeni çalışmaları; aşıkları, bestecileri, şarkıları, türküleri, yorumcuları, sanatçıları bir bütün halinde ve kaliteli bir şekilde sunmayı amaç edinmiş Müzik Dernek/Vakıfları’nın, sanatçıların, sanat insanlarının girişimiyle bu yıl 26.sı gerçekleştirilecek olan “İstanbul Türk Müziği Festivali” İstanbul’un, İBB ve İlçe Belediyeler tarafından yaptırılan Kültür Merkezleri’nde 12 Nisan-06 Mayıs 2019 tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak.

FESTİVAL Haberi - Saturday, April 6, 2019 - 22:41
Halk oyunları, halk müziği ve sanat müziği ürünlerini; gelenekselden faydalanılarak yapılan yeni çalışmaları; aşıkları, bestecileri, şarkıları, türküleri, yorumcuları, sanatçıları bir bütün halinde ve kaliteli bir şekilde sunmayı amaç edinmiş Müzik Dernek/Vakıfları’nın, sanatçıların, sanat insanlarının girişimiyle bu yıl 26.sı gerçekleştirilecek olan “İstanbul Türk Müziği Festivali” İstanbul’un, İBB ve İlçe Belediyeler tarafından yaptırılan Kültür Merkezleri’nde 12 Nisan-06 Mayıs 2019 tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İBB ve TRT Katkılarıyla

26.İSTANBUL TÜRK MÜZİĞİ FESTİVALİ

(12 Nisan-06 Mayıs 2019)

Ülkemizde, özgün ve alanında tek olan “26.İstanbul Türk Müziği Festivali” ile, bir kez daha sizlerle birlikte olmanın gururunu yaşıyor.

Kültür ve sanat şehri İstanbul’un, İBB ve İlçe Belediyeler tarafından yaptırılan Kültür Merkezleri’nde,  müzik  dernek/vakıfları ile solist sanatçılarımız; “müzikte kalite”, “sorumluluk” ve “paylaşım” prensibinden şaşmadan, “güç birliği içinde” izleyicilere seslenecekler…

Şöyle diyorlar:

Genel kuralları ile “müzik evrenseldir.” Ancak, Türk müziği dendiğinde; “çalgılar, ezgiler, kullanılan dil-şive, makam, ritim, aşıklar, türküler, üslup/tavır vb. özellikleri ile tarihin ve yerelliğin/milliliğin öne çıkması” gerektiğini, konservatuarlarda ve müzik bölümlerinde okuyan öğrencilerin; “evrensellik ile milliyi/yereli iyi anlamalarının/ayırt etmelerinin ve uygulamalarının  şart olduğunu” düşünüyoruz.

26 yıl boyunca; sanata ve spora yapılan her türlü pozitif ayrımcılığı destekliyoruz. Okullarımızda Türk Müziği’ne ve çalgılarına yer verilmesini, geç kalınmış bir karar olarak görüyor, sonuna kadar destekliyoruz.

 Festival programımız içinde yine, geleneksel ödüllerimiz var…TRT İstanbul Radyosu TSM Müdürlüğü’nce hazırlanan ve TRT Müzik ekranlarından canlı yayınlanan “İstanbul’dan Programı/Türk Sanat Müziği”ne  “2019/Yılın En İyi Türk Müziği Programı Ödülü”, TRT İstanbul Radyosu THM Sanatçısı  Sn.Münevver ÖZDEMİR’e  “2019/Yılın En İyi Türk Halk Müziği Solisti Ödülü” huzurlarınızda  takdim edilecektir.

Alanında, ‘özgün ve tek Türk Müziği Festivali’ne katkılarını esirgemeyen; Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, I.B.B. Başkanlığı’na, TRT Genel Müdürlüğü’ne, I.B.B. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na ve Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’ne, destek veren; Avcılar-Eyüpsultan-Kocaeli Büyükşehir-Beyoğlu-Şile-Bakırköy Belediyeleri’ne, her yıl bizlerle birlikte heyecanımızı ve müziği paylaşmayı amaç edinen plaket sponsorumuz ÖZLEM KRİSTAL’e, barkovizyonda  “Güneşim” isimli güzel  bestesini kullanma izni veren, bestekar ve kanun virtüozu Sn.Göksel BAKTAGİR’e ve barkovizyonu  hazırlayan Sn.Özer Azad YAŞAR’a  teşekkür ediyoruz.

Ülkemizin en çok arzu duyduğu, “barışa/huzura/paylaşıma/istikrara/üretime” giden yolda, “Toplumsal barış için: sanat” diyerek, “Baharı müzikle karşılamak”, “Çölleşen Ruhumuzu Müzikle Yeşertmek” için,  Müzik Vakıf/Topluluk/Dernek’lerimiz ve Konuk Sanatçılarımız  adına sizleri aramızda görmeyi diliyoruz...

Her zamanki duyarlığımızla, kurumlarımız ve sanatçılarımızla birlikte, yüksek sesle; “HER TÜRLÜ TERÖRÜ/ŞİDDETİ LANETLİYOR, KADINA TECAVÜZE VE ÇOCUK İSTİSMARINA HAYIR” diyoruz.

Saygılarımızla.

 

Dr. Öğr.Üyesi Göktan AY

İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Sanatçı Öğretim Üyesi

İstanbul Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi (MÜZDAK) Başkanı  

Festival Genel Sanat Koordinatörü


“26.İstanbul Türk Müziği Festivali” Hazırlama Kurulu Üyeleri

Nihat Incekara, Hikmet  Özkahraman, Oğuz Ergüngör, Yılmaz Pamukçu, Turgay Tokmak, Vedat Çakır, Yusuf Benli, Münevver Şen, Ayhan Haksal, İhsan Özdemir, Murat Kerim Erbaş, Gökhan Filizman, Sabriye İşkur, Adnan Yener, Salih Tangül, Gülruy Köşker, Cemre Tokatlı


KONSERLER


Özel Erdal Erzincan Müzik Kursu Konseri

“Türküler; ana sütü gibi helal türküler!..”

 Konuk Sanatçı: Erdal ERZİNCAN

Yöneten: Mercan ERZİNCAN

Sanat Yönetmeni: İhsan ÖZDEMİR

Bilgi ve davetiye için:0216 441 3892/ Fax: 0216 459 70 57

 

12 Nisan 2019 Cuma, Saat:19.30

İBB Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi

AKADEMİ BEYOĞLU TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ

“Yeşilçam Şarkıları”

Yöneten: Sabriye  İŞKUR

Sanat Yönetmeni: Adnan YENER

Sunan: Nevin YÜCETAŞ

İstanbul’da bir eğitim merkezi olan “Akademi Beyoğlu” modern eğitim anlayışı içinde her alanda açılan kurslarla 7’den 77’ye eğitim vermeyi hedefleyen bir eğitim kurumudur. Akademi Beyoğlu bünyesinde  yetişkinlerden oluşturulan Türk Müziği Korosu iki yıldır  İTÜ TMDK Mezunu, Müzik Öğretmeni  Sabriye İŞKÜR yönetiminde çalışmalarını sürdürmektedir. Festivalde ilk defa yer alacak koromuz, bu konserde; Yeşilçam’ı güzel nostalji hoşluğunda şarkılarını siz müzik severlere sunulacaktır.

Bilgi rezervasyon için:  Sabriye  İŞKUR (0505 566 76 32)

Beyoğlu Belediyesi’ne ve  Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

 

18 Nisan 2019, Perşembe, Saat: 16.00

AKADEMİ  BEYOĞLU (Şehit Muhtar Mahallesi, İmam Adnan Sk. No:9, 34435 Beyoğlu/İstanbul)

Sarkuysan Türk Müziği Korosu Konseri

“Musıkimizle Üretiyoruz”

Konuk Sanatçı: Hande AYDINLIK

Yöneten: Erbil AYDIN

Bir özel kuruluş olan Sarkuysan A.Ş., 26 yıldır, İstanbul Türk Müziği Festivali’ne destek vermekte ve davet edilmektedir. Genel Müdür Sn.Hayrettin Çaycı’nın kurduğu ve desteklediği koro, Sarkuysan A.Ş.çalışanlarından oluşmaktadır.

Bilgi ve Davetiye için: 0532 623 49 11 (Oğuz Ergüngör)

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ve Kültür Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.


20 Nisan 2019 Cumartesi, Saat: 20.00

Gebze Osman Hamdi Bey Sahnesi (Gebze Belediyesi Yanı) /Gebze-Kocaeli

Avcılar BelediyeSİ TÜRK MÜZİĞİ KOROSU  Konseri

ve

Türk Halk Oyunları topluluğu gösterisi

“Bizden Şarkılar-Türküler ve Halk Oyunları”

Yöneten: Salih TANGÜL

Halk Oyunları Sanat Yönetmeni: Dr.Öğr.Üyesi Eyüp UZUNKAYA

Bilgi ve Davetiye için: 0212 509 90 55

Avcılar Belediye  Başkanlığı’na ve Barış Manço Kültür Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. 

 

21 Nisan 2019 Pazar, Saat 17.00

Avcılar Belediyesi  Barış  Manço  Kültür Merkezi

Merkez Mah. Reşitpaşa Cad. No:63 Avcılar / İstanbul

Mavi Nota Halk Müziği Topluluğu

ve

BAKIRKÖY GÜZEL SANATLAR LİSESİ THM ÖĞRENCİLERİ Konseri

“Türküler, bizleri anlatır”

 

Yöneten  ve Konuk Sanatçı: Çetin AKDENİZ

Konuk Topluluk: Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri

Sanat Yönetmenleri: Turgay TOKMAK-Murat Kerim ERBAŞ

Bilgi ve Davetiye için: Murat Kerim ERBAŞ (0535 717 48 80)

Bakırköy Belediyesi’ne ve Kültür Müdürlüğü’ne,

Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğü’ne  teşekkür ederiz.

 

22 Nisan Pazartesi, Saat 19.30

Bakırköy Belediye Tiyatroları (Ataköy 9.Kısım Atrium Yanı)

Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti KONSERİ

“Erol SAYAN Besteleri “

 Konuk Sanatçı: Çiğdem  YARKIN

Yöneten: Gökhan FİLİZMAN

 Belediye Musiki Cemiyeti, 2015 Yılında Belediye Başkanı Sayın Can Tabakoğlu’nun takdirleri ile Belediyenin kurumsal yapısı altında kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren Tanburi Gökhan Filizman yönetiminde Türk sanat müziğine gönül vermiş insanları bir araya getirerek, müzik kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması hedef olarak belirlenmiştir. Genç bir Cemiyet olmasına rağmen Grubumuz bugüne kadar on bir konser gerçekleştirmiştir. Şile’de yaşayan vatandaşlarımızın Türk Sanat Müziği ile bir araya gelmesi sağlanarak, sürdürülebilir, etkileşimi yüksek bir sosyal proje haline dönüşmüş, başlangıçta 25 üyesi olan Cemiyetimizin üye sayısı yıllar içinde 83 kişiye ulaşmıştır. Kültürel değerimiz olan “meşk” anlayışının yürütülmesi ve yaşatılması, toplum adına en önemli kazanım olmuştur. Festival konserimizde; Cemiyetimiz üyeleri ve TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Çiğdem YARKIN, sizlere sesleneceklerdir. Cemiyet, ilk defa Festivale davet edilmiştir.

Bilgi ve Davetiye için: Cemre Tokatlı (0531 340 75 40)

Şile Belediyesi ve Kültür Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz…

 İBB Şile Kültür Merkezi / Şile

26 Nisan 2019, Cuma, Saat:19.30

 

Çamlıca Musıki Derneği Konseri

“Şarkılar seni söyler”

Konuk Sanatçı: Bekir ÜNLÜATAER

Yöneten: Ayhan HAKSAL

Sunan: Oya HAKSAL

Üsküdar Belediye Başkanlığı’na ve Kültür Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

Önemli Not: Bu konser; Belediye Başkanlığı tarafından, salonda son anda yapılan rezervasyon iptali nedeniyle, aynı repertuar ve Konuk Sanatçı’yla  Ekim ayına ertelenmiştir.

Bilgi için: 532 6650-0533 616 69 7102016

 

Nisan 2019 Pazar, Saat:

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Veliler Korosu

“Bahar Şarkıları ve İstanbul Türküleri Konseri”

Konuk Sanatçı: Nevra  GÜNAY

Yöneten: Orhan BAYAV

Sunan: Ercan  DİRİKAN

1995 yılında okulumuz müzik öğretmeni merhum Ali Naci Erol tarafından kurulan ve bu sene 24.yılını kutladığımız koromuz, çalışmalarına hiç ara vermeden devam etmektedir. Ağırlıklı olarak velilerimizden oluşan koromuz, okulumuzun tadilatı süresince çalışmalarını Caddebostan Türk

Balıkadamlar Kulübü’nde sürdürmüş, konserlerini Irmak Okulları konferans salonunda vermiştir. Koromuz şefliğini 2011/ 2016 yılları arasında Sayın Tevhid Acar yapmıştır. Koromuz, geçmiş dönemlerde İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkez’lerinde, Yurt içinde çeşitli illerde ver yurtdışında konserler vermiştir. Koromuz, bu konserde Bahar Şarkıları ve İstanbul Türküleri seslendirecek ve konuk sanatçı TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Nevra GÜNAY olacaktır.

Koro;  İstanbul Türk Müziği Festivali’ne ilk defa davet edilmiştir. Çalışmalar, Mart 2015 den itibaren okulumuz Nükte Sözen Konferans Salonunda devam ettirilmektedir. Adres: Barbaros Mah. Mütevelli Çeşme Cad. Sedef Sok. No: 5/2 Koşuyolu

Bilgi ve Davetiye için; Münevver Şen  (0 536 692 31 11)

 İstek Vakfı Semiha Şakir Okulları Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

 

29 Nisan 2019 Pazartesi, Saat 20:00

İstek Vakfı Semiha Şakir Okulları – Caddebostan Mah.Bağdat Cad. 238/1 Kadıköy

Eyüp Musıki Vakfı Konseri

“Şarkılarıyla; Arif Sami TOKER-Ekrem GÜYER

ve

Günümüz Bestecileri Konseri”

Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’na ve Kültür Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

Konuk Sanatçılar:

Sinem  SEVİNDİK-Hakikat  ÖZTURKCAN-Nilgün GÜLER-Rıfat ÇALIŞKAN-Murat SEÇKİN-Burhan KUL

Günümüz Bestecileri:

Hüsnü ÜSTÜN, Naci TUNCEL (Ankara), Dolgun DALGIÇOĞLU (Kıbrıs), Nihat İNCEKARA, Özdemir  HAFIZOĞLU

Genel Sanat Yönetmeni:

Nihat İNCEKARA

Bilgi ve Davetiye için: (0212)564 25 74, 0534 563 66 56 (Adem Özübek - Bülent İçli)

 

02 Mayıs 2019 Perşembe, Saat:20.00

EKSM Eyüp  Kültür ve Sanat Merkezi (Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No: 18)/ Eyüpsultan

Bakırköy Musıki Konservatuarı Vakfı Konseri

“Meragi’den Günümüze Türk Müziği”

Yöneten ve Konuk Sanatçı: Çetin KÖRÜKÇÜ

Sunan: Müge Hale ÇETİNTÜRK

Bilgi ve Davetiye için: (0212)559 20 23, (0212) 661 90 86/87

 

05 Mayıs 2019 Pazar, Saat: 19.30

İBB Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi / Bakırköy

25 Yılda Katılan Sanatçılar

Arif Sağ, Ayla Büyükataman, Recep Birgit, Asuman Görgün, Necmettin Yıldırım, Erdal Erzincan, Münip Utandı, Esma Basbuğ, Selma Sağbaş, Sümer Ezgü, Vedat Çetinkaya, Melda Kuyucu, Çetin Akdeniz, Metin Eke, Sabahat Aslan, Mediha Sen Sancakoğlu, Izzet Altınmeşe, Hilal Çalıkoğlu, Baki Duyarlar, Altın Kızlar, Ahmet Özhan, Aytaç Ergen, Inci Çayırlı, Filiz Satıroğlu, Mehmet Güntekin, Hakan Güngör, Meral Azizoğlu, Faruk Paker, Şükriye Tutkun, Halil Karaduman, Serap Mutlu Akbulut, Gökhan Sezen, Çetin Körükçü, Nesrin Körükçü, Serap Kuzey, Zeynep Türkeş, Faruk Salgar, Çigdem Kırömeroğlu, İnci Yaman, Necdet Tokatlıoğlu, Melihat Gülses, Erkan Ogur, İsmail Demircioğlu, Muammer Ketencoğlu, Bünyamin Aksungur, Mustafa Buyurgan, Gönül Aköz, Hasan Cihat Örter, Belkıs Akkale, Melda Duygulu, Zeynep Alp, Latife Eraslan, Özdemir Erdoğan, Özlem Özdil, Musa Eroğlu, Emre Saltık, Erol Parlak, Orhan Hakalmaz, Mehmet Özbek, Zara, Yavuz Top, Bülent Serttas, Yavuz Bingöl, Yıldırım Bekçi, Mehtap Saraç, Amir Ates, Tolga Sağ, Kutsal Evciman, Cem Çelebi, Umut Akyürek, Tugçe Pala (Becerikli), Erdener Koyutürk, Gül Göre, Mustafa Sağyasar, Alp Arslan, Cengizhan Sönmez, Mustafa Keser, Yeni Türkü, Hüseyin Turan, Engür Kalender, Meral Mansuroğlu, Adnan Mungan, Nalan Altınörs, Gülperi Öztürk, Uğur Çınar, Uğur Murathan, Volkan Konak, Kazancı Bedih, Sabahat Akkiraz, Selda Bağcan, Moğollar, Grup Dört Mevsim, Onur Akın, Zekai Tunca, Emre Ömürlü, Cihat Askın, Mehru Ensari, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan, Bekir Ünlüataer, Esra Akdoğan, Ali Haydar Timisi, Ali Sarıgül, Sevcan Orhan, Tuğrul Şan, Pınar Sağ, Nazire Yagız, Dilek Aktaşoğlu, Alper Ayorak, Gülay, Mercan Erzincan, Gülcihan Koç, Ihsan Güvercin, Yeninur Ada, Nurettin Rençber, Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali), A.Tekin Kumaş, Elvan Sevim, Adem Karatlı, Pınar Yıldız, Aylin Şengün Taşcı, Gizem Coşkun, Hakan Hataylı, Esra İçöz, Ayla Karacan, Baran Salman, Bekir Ünlüataer, Sinem Özdemir, Orhan Tarhan, Hamdiye Mutlu, Çiğdem Elmas,Ulaş Kurtuluş Ünlü, Neşe Demir, Erkan Tekçi,Tuğba Altınok, Lokman,Murat İrkilata, Güzin Değişmez, Hülya Azak, Elif Güreşçi Çifçioğlu, Mustafa Tatlıtürk, Sema Yadigar, Leyla Ünver, Kemal Kaplan, Ali Tan,Taner Özsoy, Kubilay Duman, Akın Ok, Ozan İsa Koç, Ayşen Birgör, Mert Demircioğlu (Kanun), Can Demircioğlu (Keman), İhsan Güvenç, Erdal Akkaya, Celal Bakar, Mine Geçili, Fatma Parlakol, Canan Sezgin Geylan, Yahya Geylan, Gülşah Çubukçu Sönmez, Semra Türel, Teman Volkan Özselçuk, Aluş NUŞ, İbrahim Can, Aylin Vatankoş Şenyaylar, Doğan Dikmen, Ozan Nyofu Tyson,Aşık Ali Sultan, Zekeriya Kaptan, Leyla Erten, Şehnaz Uğurel, Gülşah Sönmez, Aynur Haşhaş, Sezen Topatan, Neşe Demir, Alper Diler, Ümit Coşkun, Berrin Şener, Sidenur Töre

25 Yılda Katılan Topluluklar

Bakırköy Musiki Vakfı, Dede Efendi Musiki Derneği, Eyüp Musiki Vakfı, Beşiktaş Musiki Derneği, Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı, Folklor Kurumu, Motif Halk Oyunları Eğitim Derneği, Boğaziçi Musiki Vakfı,THY Musiki Derneği, Çırağan Musiki Derneği, Ayangil Orkestra ve Korosu, K.B. Tarihi Türk Müziği Topluluğu, Katibim Türk Müziği Topluluğu, K.B. İstanbul Klasik Türk Müziği Korosu, Sarkuysan Klasik Türk Müziği Korosu, İleri Türk Müziği Konservatuarı Derneği, Zeytinburnu Belediyesi Musiki Derneği, Fırtına Türk Halk Müziği Topluluğu, Maliye Vakfı Türk Halk Müziği Topluluğu, Üniversite Türk Müziği Çoksesli koro ve Orkestrası, Erdemir Musiki ve Folklor Derneği, İzmit Büyükşehir Belediye Konservatuarı Klasik Türk Müziği Uygulama Topluluğu, Anadolu Musiki Derneği, İ.Ü. Devlet Konservatuarı Türk Sanat ve Halk Müziği Koroları, Gönülden Gönüle Halk Müziği Topluluğu, Koyutürk Tango Orkestrası, Türkses Müzik Topluluğu, I.B.B. Kent Orkestrası, Şişli Belediyesi Musiki Derneği, Danceallaturca, İst. Devlet THM Korosu, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, İstanbul Devlet TM Topluluğu,İstanbul Devlet Türk Müziği Araş. ve Uyg. Topluluğu, Avcılar Belediyesi Barış Manço TSM+THM Toplulukları, Aşiyan Musıki Derneği, Özel Erdal Erzincan Müzik Kursu, Bahçeşehir Musıki Derneği, M.E.B. Özel Tuğrul Şan Müzik Merkezi THM Topluluğu, Kadıköy Harmanfolk GSK, Çamlıca Musıki Derneği, Mısra TM Topluluğu, Büyükçekmece Belediyesi Musıki Derneği, Alaturka TM Topluluğu, Kadıköy Belediyesi THM Topluluğu, Beykent Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu, Çorlu Devlet Hastanesi Türk Müziği Topluluğu, Türkocağı Ömürlü Klasik Türk Musıkisi Topluluğu, Abidin PAK Öğretmenevi Türk Müziği Korosu, OF- Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Türk Müziği Topluluğu, Bir sevdadır KARADENİZ Solistleri, Asem: Müzik-Sanat Merkezi, Mavi Nota Halk Türküleri Topluluğu,Dört Yapraklı Yonca, Boğaziçi Türk Müziği Topluluğu, Ayla Karacan Müzik Merkezi, Renk, Ahenk Meşk Topluluğu, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi TSM Kulübü

10. Yıl Kültür ve Sanat Ödülü Verilenler (2003)

Hasan Cihat Örter, Halil Karaduman, Ahmet Özhan, Özdemir Erdoğan, Dr. Alaeddin Yavaşça, Erdal Erzincan, Arif Sağ, Moğollar, Musa Eroglu, Melih Kibar, Okay Temiz, Leman Sam, Beyazıt Öztürk, Inci Çayırlı, Necdet Yaşar, Belkıs Akkale, Melihat Gülses, Sabahat Akkiraz, Hayrettin Çaycı, Ismet Güral, Zeki Baykal, Tahsin Öztiryaki, Turkcell, Cengiz Özdemir, DMC Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü, Ersan Basbuğ, Sabahat Emir, Tursab, Aktob, Betüyab, Atav, Kayi Grub

25 Yılda; Türk Müziğine Hizmet/Onur/Kurum, Yılın Sanatçısı Ödülü Verilenler

Neriman Altındağ Tüfekçi (Türk Halk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Prof. Nevzad Atlığ (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Prof. Alaeddin Yavaşça (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Cahit Gözkan (Türk Müziği Hizmet Ödülü) , Prof. Selahaddin İçli (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Prof. Ercümend Berker (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü) , Cahit Öney (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Niyazi Sayın (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Melahat Pars (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Cüneyd Orhon, Süheyla Altmışdört (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Adnan Ataman (Türk Halk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Arif Sağ (Türk Halk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Musa Eroğlu (Yılın THM Sanatçısı), Mesam (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Kalan Müzik (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Pan Yayıncılık (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Boyut Yayıncılık (Türk Müziği Hizmet Ödülü) Hasan Cihat Örter (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Muzaffer Akgün (Türk Halk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Doç. Fikret Değerli (THO Hizmet Onur Ödülü), Yücel Pasmakçı (Türk Halk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Etem Ruhi Üngör (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), TRT Genel Müdürlüğü (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Doç.Senel Önaldı (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü) , Ada Yayıncılık(Türk Müziği Hizmet Ödülü), K.B. Tarihi Türk Müziği Topluluğu (Türk Müziği Hizmet Ödülü/2008), Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı (Türk Kültürü Hizmet Ödülü/2009), Folklor Kurumu (THO Hizmet Ödülü/2008), Necdet Varol (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü) , Yusuf Ömürlü (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2009), Ali Ekber Çiçek (Türk Halk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Sabahattin Ergin (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Tülun Korman (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2010), Erol Sayan (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Mehmet Erenler (Türk Halk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2015), Turan Engin (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Duygu Müzik (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Mustafa Sağyaşar (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2013), Mustafa Keser (Türk Müziği Hizmet Ödülü/2013), Timur Selçuk (Türk Müziği Hizmet Ödülü), Erol Parlak(Türk Halk Müziği Hizmet Ödülü), Soner Özbilen (Türk Halk Müziği Hizmet Ödülü), Yıldırım Bekçi (Türk Müziği Hizmet Ödülü/2010) , TRT Müzik Kanalı (Türk Müziği Hizmet Ödülü/2013), Avcılar Belediyesi (THO Hizmet Ödülü/2013), Gökhan Sezen (Yılın TSM Sanatçısı/2014), Adile Kurt Karatepe (Yılın THM Sanatçısı/2014), Bedia Akartürk/THM Hizmet-Onur Ödülü(2014), Mustafa Keser (Müziğin tutkusu/2014), Bekir Ünlüataer (Neşe-i Muhabbet/2014), Yapımcı Ali Gökay Özgüç (Radyo Günleri/2014), Ümit Yılmaz - Doğan Canku (Anonim/2014), Tabar Müzik Kütüphanesi (Türk Müziği Hizmet Ödülü/2014), Serap Mutlu Akbulut (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2014), Ayşen Birgör (Yılın TSM Sanatçısı/2015), Cengizhan Sönmez (Bir tutam hasret/2015), Meral Azizoğlu (Dünyanın müziği, en iyi program yorumcusu ödülü/2015), Sevcan Orhan (Yılın THM Sanatçısı/2015), Vedat Çetinkaya (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2015), Tamer Özkan (Yılın Orkestra Şefi/2015, Belkıs Akkale (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2015), Kadıköy Belediyesi (Kurum/2015), Volkan Arslan-Merve Kayacan (Sevdalı türküler/2015),Ümit Tokcan (2016), İbrahim Can “En İyi Türk Müziği Sanatçısı Ödülü/2016”, Prof.Dr. İlhan Özkeçeci (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016) Nihat İNCEKARA (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016), Hikmet Özkahraman (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016), Prof. Mutlu TORUN (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016), K.Bülent Önal (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016), Hayrettin Çaycı (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016), Ayhan Haksal (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016), Prof.Dr. M. Emin Karahan (Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü/2016), Yılmaz Pamukçu (2017/Türk Müziği Hizmet Ödülü), Burhan Ayeri (2017/En İyi Türk Müziği Eleştirmeni Ödülü), Handan Toprak Benli (2017/Türk Müziği Hizmet Onur Ödülü), Fasl-ı Anadolu-Sema Dalgıç-TRT Müzik (2017/Yılın Kültür Programı), Yıldızlar Altında-Ayşen Birgör-TRT Müzik (2017/Yılın Türk Müziği Programı), Çal Sazım Çal-Hüseyin Akpınar-TRT Müzik (2017/Yılın Türk Halk Müziği Programı), Prof. Dr. Mustafa SOLAK (2018/Yılın Türk Müziği’ne Hizmet Ödülü), İbrahim ALİMOĞLU (2018/ Yılın Türk Müziği’ne Hizmet Ödülü), Prof.Dr. Uğur TÜRKMEN, “2018/Yılın Türk Müziği’ne Hizmet Ödülü”, Celal BAKAR (Yılın Türk Halk Müziği Solisti Ödülü/2018), Mine GEÇİLİ (Yılın Türk Sanat Müziği Solisti Ödülü/2018), TRT İstanbul Radyosu TSM ve THM Şube Müdürlükleri’ne (Türk Müziği’ne Hizmet Kurum Ödülü/2018) (Harman Yeri/THM) ve (Şahaserler/TSM) programlarına (Yılın Türk Müziği Programı Ödülü/2018)

 Not. Festivalde; bazı sanatçılarımız ve başarılı bulunan vakıf/dernek/topluluklar birden fazla yer almıştır

 

 

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer FESTİVAL Haberleri
4. Kıbrıs Uluslararası Korolar Festivali gelecek yıla (2021) ertelendi…
Frankfurt Musikmesse corona virüsü riski nedeniyle ertelendi.
4. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Korolar Festivali'ne başvurular başladı…

4. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Korolar Festivali'ne başvurular başladı…
Frankfurt Musikmesse Grup Show direktörü Michael Biwer ile söyleştik… Ayhan Sarı
Gülsin Onay Piyano Festivali Gazimağusa’da…
İTÜ TMDK BAĞLAMA GÜNLERİ 2019 ...
26. İstanbul Türk Müziği Festivali...
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

Türk Musikisi Federasyonu’nda yeni yönetim göreve başladı…
Serhanende Nurettin Çelik... Bülent Aksoy
Datça Türk Müziği Günleri'ne müracaatlar başladı...
Münih LMU Müzikoloji Enstitüsü’nde "Gültekin Oransay" rafı... Nesrin Kalyoncu
Fırat Kutluk “Neden Müzik Dinleriz?“...
Balıkesir Türk Musikisi Sempozyumu (2022) ...
Gördüğümüzü mü icrâ ediyoruz ?.. Dr. Fatih Coşkun
Prof.Dr. Gültekin Oransay'ı 32 yıl önce bugün 59 yaşında kaybetmiştik... Ayhan Sarı
Mavi Nota Dergisi 2021 Ödülü Sıtkı Sahil'e verildi...
Tanbur: Bir resim ve İstanbullu bir saz hakkında... Hakan Talu
Günün Sözü
Müzik, içimizden geçenleri dışarıdan dinlemektir...
(Anonim)
Yazarlar 
Röportajlar
Fırat Kutluk “Neden Müzik Dinleriz?“...
Ayhan Sarı - Kitabın adından başlayalım mı?  Buna bağlı olarak da kitabın sonunda müziği neden dinlediğimizin yanıtını veriyor musun? Fırat Kutluk - ...
»
»
»
Tarihte Bugün
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritasi
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynagi
Hakkimizda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm haklari sakli tutulmaktadir.
Bu sitede yayinlanan tüm resim, materyal ve içerigin telif haklari tarafimizca sakli olup izinsiz alinip kullanilamaz.
0.25ms
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry|wholesale jerseys